powered by HastaBlog
   
 
blogger.kategori
Bunalımsal (4)
Duyurusal (11)
Dökümanlarım (3)
Hede Hödö (27)
Komik Mevzular (11)
Müziksel (27)
Netsel Olaylar (21)
Ot Mok (25)
Sevgisel (15)
Sinirsel (10)
Siyasi (3)

blogger.top10
Herşey Sende Saklı.. (5858)
aşık oldummm (5379)
kadınlar cadıdır! (4840)
fenerbahçem benim.. (4654)
çirkinördek v2 (4471)
yanıodu walla.. (4400)
adi insanlar (4390)
galeri (4345)
aşk!? (4206)
kodsal dünya (3944)

linkler
hastablog
hosting
magazin
t-infection


yönetim paneli
ABD'nin köpeği, yürü git! | Kategori: Sinirsel
Yazılma: 14.06.2007 | Okunma: 1852 | Yorumlanma: 0
şehitlere yas tutup acı çekenlere terbiyesiz diyen ve ABD'nin her isteğini yerine getiren bir insan var bu ülkede. bi zahmet yürü git yoksa yakında seve seve(!) gideceksin..


vatanı savunarak ölenlerin arkasından ağlayanlara terbiyesiz diyen, teröristleri cesaretlendirip daha çok askerimizin şehit olmasına neden olan, ABD'nin köpekliğini yapan şerefsiz bu ülkede olduğu sürece gidişat kötü. işin kötüsü de, çoğu insanın bu bahsettiğim kişiyi görememesi.

aklımıza kazıyıp hiç aklımızdan çıkarmamamız gereken bir şey, ne yazık ki çoğumuz ezbere bilmiyor bile. Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi!

Anlayarak okursanız belki birşeyleri farkedebilirsiniz.. özellikle bold yazdığım kısımlarda..

Atatürk gibi ileri görüşlü, lider bir insan bir daha gelir mi bilmiyorum..

Ey Türk gençliği ! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahilî ve harici bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet'i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK
20 Ekim 1927
Bu Kategorideki Yazılar:

< Vista Tatlılığı ! || 19 Mayıs... >
yorumlar
Bu yazıya yorum yapılmamış.
galeri.son6
Model konserinden bir kare @ Bostancı  Nişan fotolarından bir kare @ Esma Sultan Yalısı. Herşey mükemmeldi.  1907Ünifeb Organizasyonu: Kızılay'a toplu kan bağışı ;D  Bu şaraptan içmek isteyen var mı?  Gelişen teknoloji sayesinde artık herşey için bir ilaç var :D  Sadettin Teksoy'un ne iş yaptığıyla ilgili herkesin bir şüphesi var ;D 
copyright
Ajax'ın bokunun çıktığı arsız site

powered by Hasta Blog v2